Category Archives: Android

En Tehlikeli Android Virüsleri

Bilgisayarlarında ve telefonlarında Android programı kullananlar birçok yeni virüs çeşidi ile karşı karşıya kalabilir. Bu virüs programları ile bilgisayarınızdan ve cep telefonlarınızdan her türlü bilgiye ulaşıp sizden para talep edebilirler veya sizin numaranız üzerinden mesaj yoluyla para kazanabilirler. Bu tip dolandırıcılıklara maruz kalmamanız için işte en yeni android virüs programları ve bu programlarla neler yapabildikleri:

Android Triada Virüsü Nedir? Nasıl Temizlenir?

Android işletim sistemi olan cihazları kullanan kişileri tehdit eden en yeni virüs Tirada’ dır. Bu virüs Kerpersky tarafından tespit edilmiştir. Bu virüs cihazlara çeşitli yollarla bulaşabilmektedir. Bu nedenle de cihazın bu virüse maruz kalması kaçınılmazdır.
Triada virüsü bütün internet tarayıcılarının hemen hemen hepsine ulaşabilmektedir. Cihaza giren bu virüs internet sitelerine girmek istediğinizde size sürekli reklamlar gösteriyor. Bunun dışında kullanıcıyı doğrudan zararlı içeriklerin olduğu internet sitelerine yönlendirebiliyor.

Android Godless Virüsü Nedir? Temizleme yolları nelerdir?

Tanrısız anlamına gelen Godless virüsü yeni bir virüs olmasına rağmen şuanda tüm dünyadaki akıllı cihaz kullananları tehdit etmiş durumdadır. Virüs öyle bir hızla yayılıyor ki kimse cihazına bu virüsün nasıl bulaştığını ne yapması gerektiğini bilmiyor. Virüsün çok sinsi bir virüs olması da akıllı cihaz kullanıcılarının işlerini zorlaştırmakta ve virüsün fark edilmesini zorlaştırmaktadır.

En Kolay Android Virüs Temizleme

En çok kullandığımız hayatımızın parçası olan android cihazlarla oldukça fazla ilgilenmekteyiz. Ve onları zararlı virüslerden kurtararak daha uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz Android virüs temizleme yöntemi şöyle gerçekleşmektedir: İlk olarak cihazınızı güvenli mod da çalışmaya başlatmalısınız. Güç düğmesine uzun süre basıyor ardından da kapat düğmesine uzun süre basılı tutuyorsunuz ve daha sonra diyelim böyle yapamıyorsanız şu şekilde de gerçekleştirebilirsiniz cihazın bataryasının çıkarmayı veya 10 saniye boyunca güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmayı deneyin.  Sonra ise cihazınız açıldığında sağ alt köşede güvenli mod yazısını göreceksiniz. Eğer bu yazı çıkmıyorsa tekrardan cihazınızın bataryasını çıkarmayı ve 10 saniye boyunca güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmayı denemelisiniz.

Android’e virüs bulaşır mı?

Günden güne çoğalan akıllı telefonlara virüs programı yüklemek gerekir mi? Android işletim sistemli telefonlar çok farklı uygulamalar yüklenmedikçe virüsün bulaşabilmesi mümkün olmayan bir sistemdir. Telefonunuza virüs programı yüklemeniz zorunlu değildir. Ama telefonunuzun tehlikede olmadığı anlamına gelmemektedir. Virüslerle genelde bilgisayarlarda karşılaştığımız için telefonda pek alışık olmadığımız bir durumdur.

Android Virüslerini Anlamak ve Kurtulmak

            Android virüsleri anlamak ve onlardan kurtulmak için siteyi inceleyebilirsiniz. Sizler için özel olarak hazırlanan bu sayfadan sizlere hemen yardımcı olunabilir. Özellikle artan telefon faturalarınız, artan veri kullanımları azalan güç tasarrufları pil gücünün zayıflamasına neden olabilir bu virüslü programlar oldukça hızlı bir şekilde bataryanın bitmesine sebebiyet verebilir.

Özellikle en çok düşen cihaz performansları cihazınızı oldukça performanstan düşürebilir ayrıca gelen giden çağrıların sık sık kesilmesine operatörünüz iyi bir operatör olduğu halde de yaşanıyorsa en yüksek çekim alanlarında dahi bu sorun yaşanıyorsa o zaman cihazınızda virüs var demektir.  Bu sistemleri sıklıkla yaşıyorsanız cihazlarınızda virüs olduğunu tespit etmişsiniz demektir. Bu virüslerin cihazınıza oldukça zara vermesi her türlü şekilde cihazınızın ömrünün kısalmasına bataryasının zara görmesine eski işlevini yerine getirememeye başlamasına ve aklınıza gelebilecek her türlü olumsuz haller meydana gelebilmektedir.

Android Güvenlik Yaması Nedir?

Güvenlik yaması bilgisayarlardaki programlarda oluşan sorunları düzeltmek amacıyla yapılan bil yazılımdır. Daha çok bilgisayarlarda büyük hasarlar oluşan programları düzeltmek amacıyla yapılır. Programları bozan kötü amaçlı kişiler bilgisayarınızdaki istemediğiniz şeylerin ayarlarıyla oynayabilirler. Bu ayarlar sayesinde bilgisayarınızdaki istemediğiniz şeylerin ayarlarıyla oynayabilirler.

Bu ayarlar sayesinde bilgisayarınızda bulunan bütün bilgileri öğrenip türlü işlerde kullanabilirler. Yani bilgisayarınıza ve size büyük zararlar verebilirler. Önemli olan belgelerinizle oynayıp sizi bir çıkmaz yola sürükleyebilir ve başınıza olmayacak işler açabilirler. Program sahipleri ayarlarıyla oynanmış programları bulup bunları düzeltmek için yamalar oluşturur.