En Tehlikeli Android Virüsleri

Bilgisayarlarında ve telefonlarında Android programı kullananlar birçok yeni virüs çeşidi ile karşı karşıya kalabilir. Bu virüs programları ile bilgisayarınızdan ve cep telefonlarınızdan her türlü bilgiye ulaşıp sizden para talep edebilirler veya sizin numaranız üzerinden mesaj yoluyla para kazanabilirler. Bu tip dolandırıcılıklara maruz kalmamanız için işte en yeni android virüs programları ve bu programlarla neler yapabildikleri:


Slocker: Virüs programları içerisinde en çok kullanılandır. Bu programla bilgisayardaki her türlü görsel belgelere ve videolara kolayca ulaşılabiliyor. Bu dosya ve belgeleri kitleyip bilgisayar sahibine fotoğrafının ele geçirildiğini ve illegal olmayan pornografik sitelere girildiğini, yasaların çiğnendiğini belirten mesajlar gönderiliyor ve kişilerden çeşitli miktarlarda para talep ediliyor.

Smssend: Bu uygulamada telefonunuza bulaşan virüs sayesinde sizin telefonunuz üzerinden para kazanılabilecek özel tarifeli numaralara mesaj atılmaktadır. Sizin numaranızdan para kazanırken sizin faturanızda ay sonunda bir hayli kabarık gelecektir.
Fakeinst, SmsPay, Smskey gibi virüs programları da yine aynı şekilde sizin numaranızı kullanıp numaranız üzerinden mesaj göndererek para kazanmak için kullanılan virüs programlarındandır.

PowerOffHijack: Bu yeni yazılım türü ise Android işletim sistemi bulunan telefonları tehdit etmektedir. Telefona yüklenen Android uygulamaları ile telefona sızan virüs, şahsi bilgilere kolayca ulaşılmasını sağlıyor. Program öyle ki telefon kapatılmak istendiğinde virüs telefonun kapanmasına engel oluyor.
Ödeme uygulamaları da en tehlikeli Android virüslerden birisidir. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kullandığınız uygulamalar içerisindeki virüs sizin her türlü bilginize ulaşmayı sağlıyor. Alışveriş yapmak için indirdiğiniz uygulamaların güvenilirliğinden emin olmadığınız müddetçe bu tür uygulamalarda bilgilerinizi paylaşmamanız sizin yararınıza olacaktır. Bu tür Android virüsler,Android uygulamalarındaki açıklar nedeniyle bilgisayarınıza veya telefonunuza girebiliyor. Android uygulamalarının çoğunda çeşitli virüsler bulunmaktadır. Siz hiç farkında olmadan indirdiğiniz bir uygulama ile cihazınıza kolayca virüs bulaşabilir ve bilgilerinize ulaşılabilir. Android uygulamaları bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeden önce iyi düşünmelisiniz. Google Play içerisinde yer alan bazı programlarda da virüsler bulunmaktadır. İndirmek istediğiniz programın kullanıcı puanının yüksek olmasına ve tanınan geliştiricilerin uygulaması olmasına dikkat etmelisiniz. Dışarıdan APK. uygulamaları ile program yüklememek virüs tehlikesini azaltır. Bazı virüsleri temizlemenin yolu yoktur. Buda cihazınızı kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle kullandığınız uygulamalara dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/