IOS Telefon ve Tablete, iPhone ve İpad’e Video ve MP3 İndirmek (Resimli Anlatım)

Selam KAY okuyucuları, uzun zamandır merak edilen bir konuya değineceğiz bugün. Bildiğiniz gibi iPhone, iPad ve benzeri Apple telefon, tablet ve saatlerine video, mp3 yüklemek oldukça zor ve meşakkatli fakat bu sorunu kökten çözecek bir takım programlar mevcut. Bu yazımızda size zahmet vermeden bu programları kullanarak telefonlarınıza nasıl kolayca video indirebileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle şu konuya değinmek istiyorum, video indirme programlarını kullanmak için telefonlarınızı Jailbreak yüklemeniz gerekmiyor, tamamen orijinal ve App Store’dan indireceğiniz programlarla bu işlemi yapmak mümkün. Fakat App Store’dan indirildiği için Apple, durumu farkettikçe bu programları store’dan zaman zaman kaldırıyor. Tabi ki üreticiler de bu nedenle programların isimlerini değiştirerek yeniden yayına alıyorlar. Bu yazı altında bu programların isimleri sürekli güncellenecektir.

İsim değiştirmeye örnek verecek olursak Turbo DL isimli program uzun süre storeda kendine yer bulmuştu fakat Apple durumu farkedince kökten kaldırdı bu programı. Bu nedenle indirdiğiniz programı hiç güncellemeyin ve silmeyin böylece marketten kaldırılırsa bile uzun süre kullanabilirsiniz.

Gelelim video ve mp3 indirme programımıza ve nasıl kullanılacağına;

Öncelikle iPhone veya iPad’imizle App Store’u açıyoruz ve arama kısmına “DoDa+” yazıyoruz. Eğer programı bulamadıysanız bu linki kullanarak da erişebilirsiniz.

DoDa+ özellikle Youtube videolarını indirmek için mükemmel bir araçtır fakat DoDa+’ı kullanarak bilgisayarınıza tarayıcınızdan indirebildiğiniz her çeşit video, mp3, fotoğraf gibi her türlü dosyayı telefon ve tabletlerinize indirebilmeniz mümkün.

Yandaki fotoda gördüğümüz gibi DoDa+ telefonumuza indi. Bu ikona tıklayıp DoDa’yı açıyoruz. Açınca önümüze Safari gibi bir internet tarayıcısı geliyor. Bu tarayıcıya youtube.com yazıp Youtube’u açıyoruz. Youtube açıldıktan sonra indirmek istediğimiz videoyu bulup üstüne tıklıyoruz. (normal youtube’dan video izler gibi videoyu açın herhangi bir şey yapmanıza gerek yok). Videoyu açtığınızda aşağıdaki fotoda olduğu gibi bir reklam açılacak. Reklamın üstündeki kocaman X reklamın kapanmasına yarıyor. Bu X’ e basın ve reklamı kapatın.


Reklamı kapattıktan sonra direkman size aşağıdaki şekilde seçenekler sunacak. Burda görünen seçenekler videonun hangi boyutlarda indirmek istediğiniz. Videonun yüklenen versiyonunda SD, HD veya FHD seçeneklerinden biriyle indirmek mümkün. SD (240p) yi seçtiniz diyelim.

SD (240)’ı seçtik ve sağ üstte “Added Download Queue” gibi bir uyarı çıkacak. Yani “İndirme listesine eklendi uyarısı. Daha sonrasında sol üstte menüyü açma öğesine tıklıyoruz. Aşağıdaki gibi bir pencere açılıyor.

Bu pencerede “Downloaded Video (?)” yazan bölümü açıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi indirdiğimiz videolar geliyor.

İndirdiğimiz ve kaydetmek istediğimiz videonun altında “Share” yazan butona tıklıyoruz ve aşağıdaki gibi bir reklam açılıyor.

Reklama yeniden ” X ” atarak geçiyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir seçenek geliyor.

Bu pencerede gördüğünüz gibi açılan tabdan “Save Video” – “Videoyu Kaydet” seçeneğine tıkladığınızda indirdiğimiz video direk olarak galerimize yüklenmiş oluyor. Artık tek yapmanız gereken Fotoğraflar bölümünü açarak videonuzu dilediğiniz gibi izleyip, İnstagram, Whatsap, Twitter gibi paylaşımlardan arkadaşlarınızla paylaşmak!

Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın! Her türlü soru ve sorunlarınızı yazının altına yorum atarak bizimle paylaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/