Category Archives: IOS

Apple’ın dağıtacağı 25 dolar nasıl alınır?

Geçtiğimiz günlerde Apple ile ilgili çıkan bir haber tüm dünya gündemine oturdu. Apple firması, Iphone 6,SE,7 telefonlarında istemli olarak yavaşlatma yaptığından dolayı mahkemeyle anlaşması sonucu 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti ve bu telefonlara sahip her bir kişiye 25 dolar ödeme konusunda anlaşmaya vardı.

Bu haber telefon kullanıcıları için ne ifade ediyor?

Tüm dünya ajanslarına düşen bu haberden sonra kullanıcılar sevinç çığlıklar attıları havadan 25 dolar gelecek diye fakat bu karar ABD dışını kapsıyor mu kapsamıyor mu kimsenin bir fikri yoktu. KAY editörleri olarak size bu kararı en doğru bir şekilde yorumluyoruz.

Mahkeme ABD’de açıldı ve Apple işi pek yokuşa sürmemek için 500 milyon doları bu habere hibe etti gibi düşünebiliriz. Bu 500 milyon doların 90 milyon doları avukatlara gidiyor geriye kaldı 410 milyon dolar. Her kullanıcıya 25 dolar verilmesi dahilinde yalnızca 16400000 kişi bu parayı alabilecek. Yazıyla 16 milyon 400 bin kişi. Peki bu bahsi geçen telefonlar kaç adet satıldı? Teorik olarak 2019 daki satış sayılarına baktığımızda bu 3 modelin tüm dünyada 200 milyondan fazla satıldığı biliniyor.

25 Dolarınızı soğuk bir bardak su olarak alabilirsiniz.

Dolayısıyla bu telefonlara sahip olan herkese 25 dolar verilecek haberi külliyen yalan bir haber. Apple büyük ihtimalle yalnızca ABD’de bulunan kullanıcılara 25 er dolar dağıtacak. Türkiye ve diğer ülkelerde bulunan bu telefon kullanıcıları ise doğal olarak hiçbir şey alamayacaklar.

IOS Telefon ve Tablete, iPhone ve İpad’e Video ve MP3 İndirmek (Resimli Anlatım)

Selam KAY okuyucuları, uzun zamandır merak edilen bir konuya değineceğiz bugün. Bildiğiniz gibi iPhone, iPad ve benzeri Apple telefon, tablet ve saatlerine video, mp3 yüklemek oldukça zor ve meşakkatli fakat bu sorunu kökten çözecek bir takım programlar mevcut. Bu yazımızda size zahmet vermeden bu programları kullanarak telefonlarınıza nasıl kolayca video indirebileceğinizi anlatacağız.

IOS Telefon ve Tabletlerde Şarj Olmasına Rağmen Kapanma Sorunu (Kesin Çözüm)

Kötü Amaçlı Yazılım (malware) ekibi sizler için güncel bug’ları araştırmaya devam ediyor. Son yılların gözdesi Apple’ın özellikle telefonlarında oldukça sık karşılaşılan bir problemin çözümünü aramak için yola çıkan ekibimiz sizleri kesin çözüme kavuşturacak bir yazı hazırladı. 

IOS Güvenlik Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Kötü amaçlı internet sitelerini engellemeye çalışır. Sosyal medya hesaplarınızda ki gizliliği korur. Yedekleme işlemlerine olanak sağlar. Kaybolan cihazlarınızı bulmanıza yardımcı olur. Veri kullanımlarınızı takip eder. IOS uygulamaları mesajlaşma yapılabilen paylaşımda kolaylık sağlayan yeni yeni müzikler dinlemenize yarayan çizim yapmak için kullanabileceğiniz uygulamalardır. Yani size daha kolay şekilde iş yapmanıza yarayan uygulamalardır. IOS uygulamaları paralı veya parasız indirebileceğiniz programlardır. Aslında bu programlar yeni aktiviteler yapmanız için yapılan programlardır. Arkadaşlarınızla hoş vakitler geçirebileceğiniz eğlenceli programlardır. Birkaç tane örnek verelim;

IOS Wifi Kopma Sorunu (Kesin Çözüm)

Bütün ios severlerin sıkça karşılaştığı bir durumdur. Kimisi bu sorunu çözebilirken kimisi çözemeyip kafayı yercesine kullanmaktadır internetini. IOS’larda wifi kopma sorunu ta iphone 4’lerden ios 7 lerden beri süregelmektedir. En büyük sorunu da Iphone 6, 6S ve 6S plus’da görülmüştür. Iphone’lara oranlara eski ipad diğer apple ürünlerinde bu soruna daha az rastlanmaktadır. Bu kopmaların esas nedeni ise teknolojidir.