Category Archives: Anti Malware Programları

Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Ücretsiz İndir

Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı, hem bilgisayarınızda tarama işlemleri sonucunda sildiği uygulama ya da verileri, hem de bilgisayarınızın tarama öncesi ve sonrasında ortaya çıkardığı performansı analiz ederek sizlere sunan bir uygulamadır. Genellikle bilgisayarlarda farkedilmemiş olan zararlı yazılımlardan kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu bu uygulama, tüm tarama sonuçlarını da kendisine ait olan dosya içerisinde kayıt altına almaktadır. Bunu WINDIR isimli dosya içerisinden kısa bir sürede bulabilirsiniz. Kendi başına kullanıldığında çok büyük bir etki sağlanmasa da Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı’nı, antivirüs programlarınıza ek olarak kullanmanız daha fazla önerilmektedir. Bu maddeyi dikkate almalı ve ek güvenlik sistemlerini de yüklemelisiniz.

indir

Deep Freeze Standart İndir

Mevcut bilgisayarınızı sizden başka birkaç kişi daha kullanıyorsa ve bilgisayarınızın her farklı kullanıcıdan sonra biraz daha yavaşladığını düşünüyorsanız, birçok nedeni olabilir. Güvenilirliği tartışılabilecek olan sitelerde geçirilen vakitler ya da bu sitelerden yapılan indirme işlemleri, bilgisayarınıza virüsleri ya da zararlı yazılımları da indirmiş olabilir. Bundan dolayı da bilgisayarınızda performans kayıpları meydana gelebilir. Mevcut antivirüs programlarınız eğer orijinal bir yazılımda değilse ya da güvenli moda girerek otomatik tarama yapmıyorsa, virüslerden kurtulmanız neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı daha fazla kişinin kullandığı bilgisayarlarda güvenlik sağlanabilmesi amacıyla tek bir virüs programı yerine, onu destekleyecek programlara da yönelmeniz gerekmektedir. Buna en iyi vereceğimiz örnek Deep Freeze Standart programıdır.

Microsoft Security Essentials İndir

Eş zamanlı koruma üzerine tasarlanan Microsoft Security Essentials, başta casus yazılımlar olmak üzere, neredeyse bütün virüslere karşı tasarlanmış bir programdır. Microsoft desteği ile sizlere sunulan bu uygulamaya, 2 hafta önce gerçekleştirilen güncellemenin ardından Türkçe dil ve uygulama desteği de getirilmiştir. Bundan dolayı İngilizce dil bilgisinden dolayı programı yüklemeyen kişiler, bir bir uygulamayı ücretsiz bir şekilde yüklemeye başlamıştır. Neredeyse her hafta kendi kendini güncelleyen bu antivirüs programı, kullanıcısını yormayan, kolay bir şekilde kendisini kullandırtan ve virüse dair hiçbir eklentiyi bilgisayarınızda barındırmayan bir programdır. Düşük boyutlu olmasından dolayı birçok bilgisayarda kolayca çalışacak olan uygulama ile ilgili tek bir hatırlatma yapmamız gerekmektedir. Microsoft Security Essentials programını bilgisayarınıza indirip kullanabilmeniz amacıyla, bilgisayarınızda Windows XP dışındaki tüm işletim sistemlerinden birisinin olması gerekmektedir. Çünkü Windows, artık XP yazılımları için hiçbir destek vermeyeceğini açıklamış durumdadır.

Malwarebytes Anti Malware İndir

Sanal ortamda gerçekleştirilen işlemlerin sayısı gün geçtikçe artarken, kişilerin özgür bir şekilde işlemlerini sürdürebilmesini engellemek amacıyla geliştirilen zararlı içerikler de bir o kadar artmaktadır. Her geçen farklı bir isim ile karşımıza çıkan virüs, malware, spyware ya da solucanlar, bilgisayarlarımızı yavaşlatmak ya da kullanılamaz bir hale getirmekten daha fazlasını yapıyor. Çünkü bu zararlı yazılımlar artık öylesine geliştiriliyor ki, bilgisayarınızdaki kişisel dosyalarınıza, resim, müzik, video ya da metin belgelerinizi başka bir bilgisayara aktarmaktadır. Bu gibi sorunlardan kurtulmak için her ne kadar antivirüs programı kullansanız da, yeterli bir sonuç alamayacağınızı sizlere söylememiz gerekmektedir. Tek bir program ile yapamayacağınız kusursuz güvenlikleri, fayda sağlayacak birkaç program ile daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adw Cleaner İndir

Zaman zaman doğan ihtiyaçlarımızdan dolayı, bilgisayarımıza birçok program yüklemeyiz. Bu programların bazılarını ücretler vererek tamamen lisanslı bir şekilde alırken, genelinde de internet üzerinden bazı sitelerde yer alan ücretsiz indirme seçenekleri ile sahip olmaktayız. Sorun da tam olarak burada başlamaktadır. İhtiyaçlarımız için indirdiğimiz programlar tam anlamı ile isteklerimizi karşılasa da, bilgisayarımızda herhangi bir sorun çıkarmasa da, ilerleyen günlerde büyük bir sorunu bizlere getirebilmektedir. Çünkü zamanla gereksiz bir yazılıma dönüşen programlar hem bilgisayarların donmasına neden olmakta hem de birçok klasöre erişimlerinizin önüne geçebilmektedir. Bu sorunlar son zamanlarda ciddi oranda artmış ve genellikle de kişilerin arama çubuklarında değişiklikler, şifreli medya hesaplarının çalınması, veri paylaşımı ya da istenmeyen paylaşımlar ile son bulabilmektedir. Bilgisayarınızda gizlenmiş halde bulunan bu zararlı yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için de Adw Cleaner yükleyerek bir adım daha atmış olabilirsiniz. Manuel olarak tarama işleminizi başlatabilecek, bu sayede de harici belleklerden bulaşabilecek tehlikeleri ortadan kaldırmış olacaksınız.