Category Archives: Antivirüs Programları

McAfee Antivirus Plus Ücretsiz İndir

İncelemiş olduğunuz  McAfee AntiVirus Plus, sadece bilgisayarınızı virüs ve trojenlere karşı koruma altına almıyor, bunun beraberinde çerez uygulama olarak adlandırılan ve bilgisayarınızın performansına olumsuz etki yapan gereksiz depolamaları da ortadan kaldırıyor. En geniş antivirüs programı olarak da anlandırabileceğimiz  McAfee AntiVirus Plus, binlerce truva atı, solucan ve virüse karşı etkin koruma sağlamaktadır. Özellikle yeni bilgisayar kullanmaya başlayan ya da evlerinde çocukları bulunan kişilere önerilen bu program, internet ortamından bilgisayarınıza bulaşabilecek birçok virüse karşı yüzde yüz etkilidir. Görmüş olduğunuz reklamlara ya da mail adresinize gelen herhangi bir linke tıkladıktan sonra bilgisayarınıza bulaşan virüslerden kurtulmanın yanı sıra bu virüslere hiçbir şekilde bulaşmamış da olacaksınız. Eğer mevcut bilgisayarınız ile gün içerisinde farklı internet ağlarına katılıyorsanız, bu programı en kısa sürede indirmeniz gerekmektedir. Çünkü ev ağı ismi ile bağlandığınız bu ağlardan bilgisayarınıza keyloggerlar gönderilebilir ve sizin haberiniz olmadan birçok gizli belgeniz başkaları tarafından ele geçirilebilir.

McAfee Acert Stinger Ücretsiz İndir

Üstün donanımlar için geliştirdiği virüs programları ile kendisinden söz ettiren Mc Afee, her geçen gün biraz daha artan zararlı yazılımlara karşı kullanıcıların sorun yaşamaması için farklı programlar ile de destek olmaya devam ediyor. Bunun için geliştirilen McAfee AVERT Stinger, spesifik olarak nitelendirilen bazı virüslerin bilgisayarlardaki etkilerini ortadan kaldırmak için geliştirilmiştir. Ayrıca bu program sayesinde sadece virüslerden kurtulmuyor, virüslerin bilgisayarınızın teknik donanımına ya da dosyalarına vermiş olduğu zararları da ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Eğer bilgisayarınızda hasar gören dosyalarınız var ve bu dosyalarınızın içerisinde de çok önemli veriler bulunuyorsa McAfee AVERT Stinger sayesinde, dosyalarınıza kısa sürede erişebilir, bu sayede de belgelerinizi güvence altına almış olursunuz.

indir

Multi Virus Cleaner Ücretsiz İndir

Hem bilgisayarınızın hem de ağ bağlantılarınızın veri tabanlarında gizlenmiş, birçok virüs programının da bu yüzden keşfedemediği zararlı yazılımlardan kurtulmak isteyenler için geliştirilmiş olan Multi Virus Cleaner, şuan sizlere ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Kullanıcıların çok yüksek fayda sağlayacak bu uygulamayı tanımaları açısından sunulan ücretsiz içerik sayesinde, hem programın tam versiyonuna erişebilecek hem de Full Scan adında ücretsiz bir şekilde yüklenen eklenti sayesinde, bilgisayarınızın en zarar görmüş dosyalarını tespit edebileceksiniz.  Virüs programları tarafından çok da önemsenmeyen worms isimli nesnelerde çok etkili olduğunu söyleyebileceğimiz bu program, özellikle dizüstü bilgisayarlarda çok büyük faydalara yol açmaktadır. Çünkü worms nesneleri, özellikle işlemcilerin etkin çalışmasının önüne geçmekte, bundan dolayı da dizüstü bilgisayarlar kısa sürede ısınarak kapanabilmektedir.

The Cleaner 2012 Ücretsiz İndir

Kullandığınız antivirüs programı ya da deep freeze uygulamalarına rağmen hala virüslü dosyalarınızdan kurtulamıyorsanız The Cleaner isimli virüs programı tam size göre bir programdır. Çünkü piyasaya sürüldüğü andan itibaren özellikle mevcut virüslü ya da zararlı içerikler ile dolu dosyalar ile mücadele eden program, üreticisi tarafından hiçbir zaman boş bırakılmamış ve neredeyse birkaç günde bir yeni güncellemeler ile performansını artırmaktadır. The Cleaner programının en etkili olduğu zararlı içeriklerin başında ise Keylogger isimli virüsler gelmektedir. Bunlar bilgisayarınıza bulaştıktan sonra özellikle şifreli olan klasörlerinizi etkisiz hale getiriyor ardından da internet üzerinden alışveriş yaparken ya da sosyal medya hesaplarınıza girerken, sizlerin şifrelerini kayıt altına alıyor. Bu da sizlerin internet ortamındaki özgürlüğünüzü kısıtlayan bir durumdur.

Trojan Remover Ücretsiz İndir

Sanal ortamlarda hackerların bilgisayarlarınız için hazırladıkları en tehlikeli silahları trojenlerdir. Bu trojen ismi verilen zararlı eklentiler, girmiş olduğunuz herhangi bir internet sitesinden, indirdiğiniz bir videodan, herhangi bir müzikten ya da izlemiş olduğunuz bir videodan bilgisayarınıza bulaşabilir. Bilgisayarınızda etkili bir antivirüs programı olsa bile, geneli virüslere karşı uyarlandığından dolayı trojenlere karşı tam anlamıyla etkili olmayacaktır. Bunun için  Trojan Remover kullanmanız büyük fayda sağlayacaktır. Çünkü bu programa kaydedilmiş olan tam 7 bin 500 adet trojen bulunmaktadır. Bundan dolayı da neredeyse bilgisayarınıza trojenlerin zarar verme ihtimali sıfırdır. Hiçbir işleme gerek duymadan kendisinin tarama işlemi yapmasından dolayı, arka planda çalışacak faydalı programa ihtiyaç duyanlara tavsiye edilmektedir.

indir

Avast Pro Antivirus Ücretsiz İndir

Piyasada bulunan antivirüs programlarının etkilileri, genellikle üst düzey özellikte olan bilgisayarlarda etki sağlamaktadır. Büyük boyutlarından dolayı birçok dizüstü bilgisayarlarda ya da özellikleri biraz eskiye dayanan masaüstü bilgisayarlarda, yavaşlama problemleri ortaya çıkabilmektedir. Eğer bu sebepten dolayı mevcut antivirüs programınızı değişitmeyi düşünüyor ya da bilgisayarınızın performansına olumsuz yönde etki etmeyecek antivirüs programı arıyorsanız, bunun için Avast Pro Antivirus programını tercih edebilirsiniz. Düşük bir boyuta sahip olan program, bilgisayarınızı hiçbir şekilde yavaşlatmayacaktır. Hızlı bir şekilde tarama işlemini gerçekleştiren program, hiçbir şekilde demo ismi verilen yazılımlardan birisi değildir. Ücretsiz olmasından dolayı birçok kişi programın demo olduğunu düşünmekte ve indirmekten vazgeçmektedirler. Fakat sizlere ücretsiz ve Türkçe desteği ile sunulan Avast Pro Antivirus, full yazılımdır. Bundan dolayı da bilgisayarınızdaki dosyalar başta olmak üzere tüm açıdan koruma altına alacaktır.

Evlerde kullanılan internet ağlarına, birçok kez farklı kişi bağlantı kurmaktadır. Bundan dolayı da ağ üzerinden bilgisayarınızın virüs kapma ihtimali oldukça yüksektir. Bu durumlar ile karşılaşan kişiler varsa, bilgisayarlarına birkaç dakika içerisinde Avast Pro Antivirus yükleyerek sorunun kaynağını görebilirler. Çünkü programdaki Türkçe desteği sayesinde tarama işlemleri bittikten sonra, sizlere bir rapor hazırlanmaktadır. Bu raporda virüslerin nereden bulaştığı ve hangi dosyalarınızı etki altına aldığından söz edilmektedir. Kendisine ait tarayıcı eklentisi ile de hiçbir internet sitesinden virüs bulaşma sorunu olmayacak.

indir

Panda Antivirus Pro Ücretsiz İndir

Neredeyse bilgisayarlar ile tanıştığımız yıllardan beri milyonlarca kişiye ulaşmış olan Panda isimli antivirüs programı, sanal ortamlarda meydana gelen sorunlar ve artan casus yazılımlara karşı etkili olabilmek için 2016 versiyonu olan Panda Antivirus Pro ile sizlerin karşısına çıkıyor. Birçok yeni özellik barındırmasına rağmen eskiden olduğu gibi yine ücretsiz kullanabileceğimiz program sayesinde, kullandığımız birçok programdan kurtulmuş olacağız. Çünkü yenilenen antivirüs programı, hem bilgisayarları dosyaları sürekli olarak tarıyor, hem yeni yüklenen dosyalardaki taramaları sürdürüyor hem de USB bellekler ya da harici disk ortamları bilgisayarınıza bağlandığı zaman özel bir şekilde tarama işlemini sürdürüyor. Hiçbir ek program kullanmadan bilgisayarınızın tüm dosyalarını koruyacağınız Panda Antivirus Pro, 2016 güncellemesinin ardından, en çok indirilenler listesinde her geçen gün bir üst sıraya çıkmaktadır.

ESET Smart Security Ücretsiz İndir

Çok gelişmiş bir antivirüs programı olan ESET Smart Security, özellikle ailelerin kesinlikle kullanması gereken programların başında gelmektedir. Her ne kadar faydalı bilgilerinden faydalandığımız internet ortamı, bizler için vazgeçilmez olsa da, çocuklarımızın gelişimini olumsuz yönde etkileyecek ya da onları şiddete yönelmelerine neden olacak bilgiler ile de doludur. Bundan dolayı kullanacağınız ESET Smart Security, ebeveyn koruması özelliği ile onların sakıncalı internet sitelerine girişlerini engelleyecektir. Ayrıca bu programın kurulu olduğu bilgisayarlarda, çocuğunuz girmiş olduğu internet sitelerini mevcut internet tarayıcınızdan silmiş olsa bile, program kendi belleğinde kayıtlı olarak tutmaktadır. Ayrıca programı kurarken sizden istenen e-mail adresi ve parola seçenekleri ile de, kendi bilgisayarınızda olmasanız bile, bilgisayarınızı kontrol edebileceksiniz.

USB Disc Security Ücretsiz İndir

Günümüzde en çok kullandığımız teknolojik cihazların başında bilgisayarlar, ardından da  cep telefonları geliyor. Her ikisi ile de internet ortamında uzun süreli vakit geçirdiğimizden dolayı zaman zaman bulaşan virüslerden dolayı teknik problemler yaşayabilmekteyiz. Bilgisayarınızda hiçbir problem ya da virüs olmasa bile, içeriğinde trojen ile virüs olan cep telefonlar, bilgisayarınıza bağlandığı anda, virüs bulaştırmaktadır. Çok ciddi problemlere yol açabilecek bu problemlerden USB Disk Security kullanarak kurtulabilirsiniz. Çok küçük bir boyuta sahip olan program, bilgisayarınıza kurulduktan sonra, dış ortamdan takılan USB bellek, cep telefonu, IPOD ve hafıza kartlarına karşı tarama özelliğini sizlere gösterecektir. Bilgisayarınıza taktığınız anda bildirim alarak açabildiğiniz bu harici bellekleri, uygulamayı yükledikten sonra hemen açamayacaksınız. Çünkü USB Disk Security, bilgisayarınıza takmış olduğunuz harici bellekleri öncelikle tarayacak, tarama işlemi sonunda herhangi bir zararlı yazılıma rastlanmaması durumunda da kullanımınıza sunacaktır.

Norton Security 2015 Ücretsiz İndir

Özellikle casus yazılımlarda büyük bir etki sağladığı ispatlanan Norton AntiVirus, şimdi tamamen ücretsiz hali ile sizlere sunulmaktadır. Başta casus yazılımlarda etki sağladığını söylediğimiz uygulama, ayrıca bilgisayarınız için zararlı olan tüm truba atları, trojenler ya da botlarda etkilidir. Eğer bilgisayarınızı koruma altına almak istiyor ve bunun için de hiçbir ücret ödemek istemiyorsanız, program sizler için bire birdir. Norton, yıllardır kaliteli antivirüs yazılımları geliştirdiğinden dolayı, birçok şirket ya da banka, bu şirketin güvenlik yazılımları ile kendilerini güvence altına almaktadır. Çünkü Norton tarafından üretilen virüs programları, bilgisayarınızı aktif bir şekilde korurken, aynı zamanda da mevcut dosyalarınızı sizin talimatınız ile yedeklemektedir.Bu sayede, bilgisayarınızda teknik bir sorun meydana geldiğinde, önemli dosyalarınız hiçbir zaman yok olmayacaktır. Programda belirleyeceğiniz kullanıcı adı ve şifre ile birlikte, Norton internet sitesine girerek dosyalarınızı bir bir indirebileceksiniz.