Windows 7 Kullanıcı Hesabı Denetimini (UAC) açma – kapatma

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), bilgisayarınızda izinsiz değişiklik yapılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bilgisayarınıza yönetici düzeyinde izin gerektiren değişiklikler yapılacağı zaman, UAC sizi bilgilendirir. Bu tür değişiklikler bilgisayarınızın güvenliğini veya bilgisayarı kullanan diğer kişilerin ayarlarını etkileyebilir. Bilgisayarınızı güvenli tutmaya yardımcı olmak için UAC’nin açık bırakılmasını öneririz.

UAC’yi açmak veya kapatmak için

  1. Kullanıcı Hesabı Denetim Ayarları’nı açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi ve ardından Denetim Masası‘nı tıklatın. Arama kutusuna uac yazın ve Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir‘i tıklatın.

  2. Aşağıdakilerden birini yapın:

    • UAC’yi kapatmak için, kaydırıcıyı Hiçbir zaman uyarma konumuna getirdikten sonra Tamam‘ı tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. UAC’nin kapatılması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

    • UAC’yi açmak için, kaydırıcıyı uyarılmak istediğiniz zamana taşıdıktan sonra Tamam‘ı tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/