Spam Gönderenlere Yönelik Destek

Spam Gönderenlere Yönelik Destek

Truva atı proxy sunucuları ve proxy sunucuları gibi çalışan çok amaçlı Truva atı virüsleri, birden çok bilgisayara saldırıp virüs yayarak bir “zombi ağı” oluşturabilir. Böylelikle siber suçlu zombi ağındaki her bir bilgisayarın kontrolünü ele geçirerek bunların birleşik bilgi işlem gücünü toplu spam e-posta dağıtımı için kullanabilir.

Spam gönderenler neden zombi ağları kullanır?

Spam gönderenler, Truva atı virüsünden yararlanarak binlerce, hatta on binlerce virüslü bilgisayarı kapsayan bir zombi ağı kurduklarında şu avantajları elde ederler:

  • Spam dağıtımı isimsiz olarak sağlanır – Mesaj başlıkları ve diğer mesaj gönderim bilgileri spam gönderenin gerçek adresini açığa çıkarmaz.
  • Toplu spam e-posta kampanyası çok hızlı şekilde tamamlanabilir – Çok sayıda zombi bilgisayarın aynı anda spam e-posta göndermesi bu sonucu verir.
  • Kara listedeki adreslerden gelen e-postaların alınmasını engelleyen kara liste teknolojileri, bu tür spam kampanyalarına karşı genellikle etkisizdir. Bunun nedeni, zombi ağı içinde spam gönderen çok sayıda bilgisayar bulunması ve bu bilgisayarlardan birçoğunun daha önce spam amacıyla kullanılmamış olmasıdır.

Bilgisayarınızın spam e-posta kampanyalarında kullanılmasını nasıl önleyebilirsiniz?

Etkili kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımları, cihazlarınızı yayılarak makineleri bir zombi ağına ekleyen Truva atı virüslerine karşı korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/