Tag Archives: android virüsleri

En Tehlikeli Android Virüsleri

Bilgisayarlarında ve telefonlarında Android programı kullananlar birçok yeni virüs çeşidi ile karşı karşıya kalabilir. Bu virüs programları ile bilgisayarınızdan ve cep telefonlarınızdan her türlü bilgiye ulaşıp sizden para talep edebilirler veya sizin numaranız üzerinden mesaj yoluyla para kazanabilirler. Bu tip dolandırıcılıklara maruz kalmamanız için işte en yeni android virüs programları ve bu programlarla neler yapabildikleri:

Android Triada Virüsü Nedir? Nasıl Temizlenir?

Android işletim sistemi olan cihazları kullanan kişileri tehdit eden en yeni virüs Tirada’ dır. Bu virüs Kerpersky tarafından tespit edilmiştir. Bu virüs cihazlara çeşitli yollarla bulaşabilmektedir. Bu nedenle de cihazın bu virüse maruz kalması kaçınılmazdır.
Triada virüsü bütün internet tarayıcılarının hemen hemen hepsine ulaşabilmektedir. Cihaza giren bu virüs internet sitelerine girmek istediğinizde size sürekli reklamlar gösteriyor. Bunun dışında kullanıcıyı doğrudan zararlı içeriklerin olduğu internet sitelerine yönlendirebiliyor.

Android Godless Virüsü Nedir? Temizleme yolları nelerdir?

Tanrısız anlamına gelen Godless virüsü yeni bir virüs olmasına rağmen şuanda tüm dünyadaki akıllı cihaz kullananları tehdit etmiş durumdadır. Virüs öyle bir hızla yayılıyor ki kimse cihazına bu virüsün nasıl bulaştığını ne yapması gerektiğini bilmiyor. Virüsün çok sinsi bir virüs olması da akıllı cihaz kullanıcılarının işlerini zorlaştırmakta ve virüsün fark edilmesini zorlaştırmaktadır.