Tag Archives: antivirüs indir

Dracula Virüs Temizleyici Ücretsiz İndir

Antivirüs programı kullanıcısı olduğunuz halde, hala bilgisayarınızın güvenliğinden endişeliyseniz, en az bir virüs programı kadar etkili ek uygulamalar kullanmanızda fayda vardır. Bunun için tasarlanan ve Microsoft tarafından da en iyi uygulamalar listesine dahil edilen Dracula Virüs Temizleyici, şuan kullanmak isteyen kullanıcılar için tamamen ücretsiz ve Türkçe dil seçeneği ile birlikte sunulmaktadır. Özel bir virüs temizleme uygulaması olan program, kendi başına virüsleri temizlemekte tam olarak etkili değildir. Fakat mevcut bir programınıza ek olarak kullandığınız zaman, üst düzeyde fayda sağlayabileceğinizi söyleyebiliriz. Gerçek zamanlı koruma imkanı olmamasına rağmen hem kendi taraması hem de sizin belirttiğiniz dosyalardaki tarama işlemi ile, birçok virüsü aynı anda yok ettiği söylenebilir. Diğer virüs programlarından çok farklı olan Dracula Virüs Temizleyici’nin, bilgisayarınızdaki görevlerine bakacak olursak, ilk olarak bilgisayarınızda herhangi bir işe yaramayan dizin açısından Temp ile Prefect olarak adlandırılan dosyaları, birikmeden temizleyecektir. Özellikle virüs programlarının görev yöneticisinde çözemedikleri sorunları, birkaç dakikalık onarma işlemi ile ortadan kaldıracaktır.

Microsoft Security Essentials İndir

Eş zamanlı koruma üzerine tasarlanan Microsoft Security Essentials, başta casus yazılımlar olmak üzere, neredeyse bütün virüslere karşı tasarlanmış bir programdır. Microsoft desteği ile sizlere sunulan bu uygulamaya, 2 hafta önce gerçekleştirilen güncellemenin ardından Türkçe dil ve uygulama desteği de getirilmiştir. Bundan dolayı İngilizce dil bilgisinden dolayı programı yüklemeyen kişiler, bir bir uygulamayı ücretsiz bir şekilde yüklemeye başlamıştır. Neredeyse her hafta kendi kendini güncelleyen bu antivirüs programı, kullanıcısını yormayan, kolay bir şekilde kendisini kullandırtan ve virüse dair hiçbir eklentiyi bilgisayarınızda barındırmayan bir programdır. Düşük boyutlu olmasından dolayı birçok bilgisayarda kolayca çalışacak olan uygulama ile ilgili tek bir hatırlatma yapmamız gerekmektedir. Microsoft Security Essentials programını bilgisayarınıza indirip kullanabilmeniz amacıyla, bilgisayarınızda Windows XP dışındaki tüm işletim sistemlerinden birisinin olması gerekmektedir. Çünkü Windows, artık XP yazılımları için hiçbir destek vermeyeceğini açıklamış durumdadır.

Ad-Aware Free Antivirüs İndir

Ücretsiz yazılım sahibi olmak isteyenlerin karşısına birçok sitenin çıkması aslında sanıldığı kadar iyi bir uygulama değildir. Çünkü indirirken sizlere bazı sözleşmeleri kabul edip etmediğinizi soran bu uygulamalarda, birçoğumuz yazanları okumadan her şeyi kabul ediyor ve yükleme işlemine başlıyoruz. İncelenen yazılımlara bakacak olursak,birçoğu sizlerin kişisel bilgisine erişebilmek, adınıza paylaşımda bulunabilmek gibi durumlar için, sözleşmelerde kendi izninizden yararlanmaktadır. Casus yazılım olarak da adlandırabileceğimiz bu uygulamalara çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle iş yerinde bulunan bilgisayarlarınızda birçok özel dosta yer almaktadır. Bunların başkaları tarafından ele geçirilmesi çok kötü bir durumdur. Bundan dolayı kullandığınız virüs programlarını dikkatlice seçmelisiniz. Her program, sanal ortamda yer alan virüsleri tamamen ortadan kaldırmak gibi bir yeteneğe sahip değildir. Öyle ki, milyonlarca kullanıcısı olan programlar bile casus yazılımların birçoğunu zamanında farketmemektedir. Bundan dolayı yardımcı programları kesinlikle edinmelisiniz. Ad Aware Free Antivirüs, size yardımcı olabilecek ve başta e-postalar olmak üzere, link üzerinden bulaşabilecek virüsler ve trojenleri engellemektedir.

360 Total Security İndir

Bilgisayarınız için tercih edeceğiniz virüs programları, sizleri virüsler ve zararlı yazılımlara karşı korurken, fark etmediğiniz gereksiz dosyaları temizlemeli ve bilgisayarınızda da bir hızlanmaya neden olmasını istiyorsanız 360 Total Security sizlerin tüm isteklerini karşılayacak bir antivirüs programıdır. Bilgisayarınıza saniyeler içerisinde indirerek yükleme işlemini başlatacağınız bu program, bilgisayarınıza internet sitelerinden ya da tıklanan bağlantılardan doğacak sorunları ortadan kaldırırken, bir yandan da 24 saat süre ile, yüklü olan dosyalarınızı taramaktadır. Çünkü zararlı yazılımlar bilgisayarınızdaki dosyalara anında bulaşabilecek ve zarar verebilecektir. İnternet üzerinde güvendiğiniz sitelerden bile bulaşacak olan bu virüslerin, son zamanlarda ortaya çıkarılış nedenlerinin başında kişisel dosyalarınız gelmektedir. Özel resimlerinizin ya da dosyalarınızın yer aldığı bilgisayarlara erişen kişiler, dosyalarınızı ele geçirmeden 360 Total Security yüklemeli ve tedbiri elden bırakmamalısınız.

AVG AntiVirus Free İndir

Bilgisayarınızdaki bellek çok yüksek boyuttaki programların yüklenmesi için uygun değilse ve buna rağmen acil bir antivirüs programına ihtiyacınız varsa özel geliştirilen AVG Antivirüs Free programını indirebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde indirme imkanı ile sizlere sunulan bu program, bilgisayarınızdaki dosyaları virüs tehditine karşı koruma altına alırken, bir yandan da aktif çalışma sergilemektedir. Bilgisayarınızın açık bulunduğu her anda tarama işlemi gerçekleştiren virüs programı, trojenlere karşı da sizleri koruyacaktır. Şuan milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmış olan virüs programının, ücretsiz versiyonu ile de birçok işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Virüs programı ile ilgili yorumlara bakıldığında en büyük artı yön, programın güncelleniyor olmasıdır. Sürekli olarak değişen virüsler ya da zararlı yazılımlar, programlar tarafından tanındığından dolayı, kişiler farklı şekillerde tekrar piyasaya sürmektedir. Bundan dolayı da virüs programının işlerliği zaman zaman düşebilmektedir. Fakat AVG Antivirüs Free kullandığınız zaman, her güncellemeyele birlikte, yeni ya da değişmiş olan virüsler, programınıza tanıtılacaktır.

ESET NOD32 Antivirus İndir

İnternet ortamında sürekli olarak aktif olan kişilerin korkulu rüyası kötü amaçlı yazılımlardır. Siz herhangi bir şey yapmasanız bile, gizliden otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenen ya da tek bir resim, video formatlarında olan dosyaları açmanız ile birlikte, bilgisayarınıza kötü amaçlı geliştirilen yazılımlar yüklenebilir. Bunun gibi sorunlar ile karşılaşan kişilerin geneli ise, bilgisayarını koruma altına almayan, yani herhangi bir antivirüs programı kullanmayan kişilerdir. Birçok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarlarını koruma altına almak adına ücretli programların gerektiğini düşünmektedir. Fakat ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayacağınız ESET NOD32 Antivirus programı, sizleri hem kötü amaçlı yazılımlara karşı hem de bilgisayarınızda bulunan ya da bulaşma ihtimali olan virüslere karşı koruma altına alacak. Virüs programının size sağlayacağı en büyük özelliği gerçek zamanlı korumadır. Bu sistem sayesinde bilgisayarınız uyku modundayken ya da çalışır haldeyken, kısacası her zaman koruma altında olacaktır. Ziyaret etmiş olduğunuz sitelerde, bilgisayarınıza zarar verecek tarzda bir gönderi bulunuyorsa, ya da bu site, zararlı algılanmışsa, sistem size uyarı verir ve erişiminizi engeller.

Avast Free Antivirus İndir

Hem evlerinizdeki bilgisayar kullanımlarınız için hem de ofisinizdeki özel bilgisayarınız için, ücretsiz ve son derece güvenilir antivirüs yazılımı arıyorsanız Avast Free Antivirus tam size göre. Sürekli olarak güncellenen güvenlik uygulaması sayesinde, bilgisayarınızda bulunan virüsleri ya da zararlı yazılımları kısa bir sürede ortadan kaldırabileceğiniz gibi, internet ortamında siz farkında olmadan bilgisayarınıza zarar verecek olan virüslü siteler de, virüs programı tarafından farkedilmekte ve sizlere uyarı verilmektedir. Ücretsiz bir şekilde indirerek kurulumunu yapacağınız programın, ücretli birçok programa göre daha fazla özelliği bünyesinde barındırdığını söyleyebiliriz. Çünkü sadece dosyalarınızdaki virüsleri temizlemeye yönelik değil, siz işlem halindeyken, masaüstü arka planında çalışan servisleri de sürekli olarak kontrol altına alan bu program, dosyalarınızın başkaları tarafından ele geçirilmesini ya da bilgisayarınıza virüsler tarafından zarar verilmesini engellemektedir.