Android Güvenlik Yaması Nedir?

Güvenlik yaması bilgisayarlardaki programlarda oluşan sorunları düzeltmek amacıyla yapılan bil yazılımdır. Daha çok bilgisayarlarda büyük hasarlar oluşan programları düzeltmek amacıyla yapılır. Programları bozan kötü amaçlı kişiler bilgisayarınızdaki istemediğiniz şeylerin ayarlarıyla oynayabilirler. Bu ayarlar sayesinde bilgisayarınızdaki istemediğiniz şeylerin ayarlarıyla oynayabilirler.

Bu ayarlar sayesinde bilgisayarınızda bulunan bütün bilgileri öğrenip türlü işlerde kullanabilirler. Yani bilgisayarınıza ve size büyük zararlar verebilirler. Önemli olan belgelerinizle oynayıp sizi bir çıkmaz yola sürükleyebilir ve başınıza olmayacak işler açabilirler. Program sahipleri ayarlarıyla oynanmış programları bulup bunları düzeltmek için yamalar oluşturur.

Birçok programın ayarlarıyla oynanmıştır ve birçok yama yapılmıştır. Yanı yama program sahiplerinin sorunları tespit edip o sorunları düzeltmesidir. Program sahipleri kullanıcıların bu olaylardan zarar görmemeleri için yamaları zaman kaybetmeden yapmalıdır ve sorunun tekrar yaşanmaması için güvenlik önlemleri almalıdırlar. Yamalar genelde Sıfırda yükleme değil de update olarak geliyor. Bu durum kullanıcıların daha kolay bir şekilde uygulamalarını düzeltmelerini sağlıyor.

Yani kullanıcılar hem zamandan kazanıyor hem de internete indirilmesi mümkün olmayan uygulamaları para verip almak zorunda kalmıyor.

Google Android’in güvenliği için geçtiğimiz aylar içerisinde yen sürümü olan 6,0 Marshmallow adlı sürümü kullanıcıların kullanımına açmıştı. Android 6,0 Marshmallow adlı sürümüyle yirmi üç adet güvenlik önlemi koymuş ve ayarlardaki açıklarını kapatmıştı. Google güncellemelere devam edecek. Android kullanıcılarının çok fazla olduğu gerçeği Android’in en ufak bir hatasında Androide olan güveninin sarsılmasına yol açar. Android dünya çapında bir marka ve bu durum android programlarından kaynaklanan sorunun daha çabuk ve hızlı bir şekilde sorunun çözülmesi gerektiğini gösteriyor. Android kullanıcılarını zorda bırakmamak için sorunlarını en kısa sürede hallediyor. Yani kullanıcıların Androide olan güvenleri asla boşa çıkmıyor.

ANDROİD SÜRÜMÜ GÜNCELLEME NASIL YAPILIR?

Android kullanıcıları telefonlarını yeni sürüme geçirmeleri için ayarlar menüsündeki android güncelleme menüsünden yapabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/