Bilgisayar Koruması ve Bilgisayar Performansı

Bilgisayar Koruması ve Bilgisayar Performansı

Bilgisayarınızda çalışan tüm yazılımlar, bilgisayar kaynakları üzerinde doğal olarak bir yük oluşturur. Antivirüs yazılımı da bu kuralın istisnalarından sayılmaz. Bu nedenle, bilgisayar performansını önemli ölçüde etkilemeden, uygun düzeyde bilgisayar koruması sağlayan bir antivirüs çözümü seçmeniz önemlidir.

Kötü amaçlı yazılımlara karşı yeterli düzeyde koruma sağlama

Antivirüs programınızın bilgisayarınızı korumak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirmesi gerekir. Örneğin:

  • Dosyaları açma
  • Bu dosyalardan veri okuma
  • Arşiv paketlerini açma
  • Kötü amaçlı yazılımları algılamak için dosyaları tarama
  • Antivirüs çözümünüz internet koruması özellikleri içeriyorsa web sitelerinin güvenliğini değerlendirme
  • Antivirüs veritabanı güncellemelerini yönetme ve alma ve diğer birçok kötü amaçlı yazılımdan koruma işlevini yürütme

Temelde, antivirüs yazılımınızın kötü amaçlı yazılımları tarama, algılama ve etkisiz hale getirme konusundaki titizliği arttıkça bilgisayarınızın işlem gücünü kullanma yoğunluğu da aynı ölçüde artar.  Ancak antivirüs ürünü seçiminizi yalnızca bilgisayarınızın performansını nasıl etkilediğine göre yapar ve ürünün sağladığı koruma düzeyini göz önünde bulundurmazsanız bilgisayarınız bilgisayar virüslerine, solucanlara ve Truva atı virüslerine karşı savunmasız kalabilir.

Yenilikçi teknolojiler, güvenlikten ödün vermeden verimliliği artırıyor

Deneyimler, en hızlı antivirüs programlarının genellikle en düşük korumayı sağladığını açıkça göstermektedir.  Bu tür programların birçoğu, diğer antivirüs çözümlerinin kolaylıkla belirleyerek etkisiz hale getirebildiği kötü amaçlı yazılım saldırılarını algılama ve önleme konusunda başarısız olmaktadır.

Ayrıca, yavaş çalışan, çok fazla bilgi işlem kaynağını kullanan ve buna rağmen yeterli koruma sağlayamayan antivirüs programları da vardır.

Ancak, bilgisayar kaynakları üzerindeki etkiyi minimuma indirmeye yardımcı olan yenilikçi teknolojilerden yararlanarak sistem performansının daha büyük bir kısmını koruyan, aynı zamanda kötü amaçlı yazılımlara ve internet tehditlerine karşı sıkı bir koruma sağlayan antivirüs çözümleri de bulunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/