Chrome: İstenmeyen yazılım ve kötü amaçlı yazılım incelemesi için istekte bulunma

Kötü amaçlı yazılım veya istenmeyen yazılım incelemesi için istekte bulunma

Siteniz Google dizininden kaldırıldıysa veya herhangi bir güvenlik ihlali olmamasına rağmen önceki kadar iyi bir performans göstermiyorsa yeniden değerlendirme isteğinde bulunun.


Siteniz kötü amaçlı veya istenmeyen yazılım içeriyor olarak işaretlendiyse kötü amaçlı veya istenmeyen yazılım incelemesi için istekte bulunabilirsiniz.

İncelemeniz için hazırlanma

Bir inceleme isteğinde bulunmadan önce ilk olarak kendi sitenizde harekete geçmelisiniz.

  1. Sitenizde virüs bulaşmış kod ve içerik bulunmadığından emin olun. Daha ayrıntılı bilgi için Kötü amaçlı yazılım nedir? konusuna bakın.
  2. Sitenizin kötü amaçlı ikili dosya veya istenmeyen yazılım indirmeleri sunmadığından emin olun.
  3. Sitenizin Web Yöneticisi Yönergeleri ile uyumlu olduğundan emin olun.

İnceleme isteğinde bulunma

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra bir inceleme isteğinde bulunabilirsiniz.

  1. Güvenlik Sorunları Raporunu açın
  2. İnceleme isteğinde bulun‘u tıklayın.

Sitenizi temizledikten ve inceleme isteğinde bulunmanızdan sonra Google sistemleri, web sitenizde kötü amaçlı veya istenmeyen yazılım olup olmadığını tarar. Herhangi bir şey bulunmazsa sitenizdeki uyarı kaldırılır. Bu işlemin gerçekleşmesi yaklaşık bir gün sürebilir. İsteğinizin durumunu, Search Console’un Güvenlik Sorunları bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Sitenizi temizlediyseniz ve birkaç gün geçmesine rağmen uyarı kaldırılmadıysa sitenizdeki sorunlu içeriğin tamamını bulup kaldıramamış olabilirsiniz. (Otomatik tarayıcılarımız kullanıcılara göre çok daha hatasız çalışır ve sizin gözden kaçırmış olabileceğiniz kodları keşfedebilir.) Search Console’da olası sorunlara sahip URL’lerin listesinin olup olmadığını kontrol edin, ancak listenin yalnızca bir sorunlu URL örneği içerdiğini unutmayın.

Çok nadir de olsa, aramanızın arama sonuçlarında işaretlenmesinden sonra kötü amaçlı veya istenmeyen yazılım uyarılarının (ve inceleme isteği formu bağlantılarının) Search Console’da görünmesi bir gün sürebilir. Search Console’da bir uyarı görmemenize rağmen siteniz işaretlenmişse lütfen daha sonra tekrar kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/