“Gideceğiniz yerde kimlik avı saldırısı var” Chrome

Girmeye çalıştığınız site kötü amaçlı yazılımlar içerebilir. Virüs veya kimlik avcıları gibi bir durumda Chrome sizi siteye girmemeniz için size bir uyarı yazısı gönderir. Girmeye çalıştığınız sitede bilgisayarınıza veya size zarar verebilecek bir yazılım olabileceğinden sizi yazılım türüne göre bilgilendirir. Bu uyarılar dikkate almanız sizin ve bilgisayarınızın zarar görmemesini olumlu yönde etkiler. Bilgisayarınızın zarar görmemesi için bu çok önemlidir ve dikkate alınmalıdır. Chrome kullanıcılarının en ufak bir zarar görmemesi için uyarıları en ufak bir şüphe dahi duysa siteye giriş yapmak istediğiniz an uyarısını gönderir ve siteye girmenizi engellemek için önemli hususlara değinir. Bu uyarıların türü şu şekilde olabilir;

Girecek olduğunuz sitede kötü amaçlı yazılım olabilir;

Girmek istediğiniz site kötü amaçlı yazılımlar ile bilgisayarınızı tehdit altında bırakabilir ve zararlı yazılımlar yükleyebilir.

Kötü amaçlı yazılım:

Girmek istediğiniz kötü amaçlı yazılımlarla dolu olabilir. Bu durum bilgisayarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumda siteden çıkmanız önerilir.

Yanıltıcı site olabilir:

Girmek istediğiniz site kimlik avcılarının yani dolandırıcıların sitesi olabilir. Bu gibi durumlarda siteyi hemen kapatıp siteye tekrar giriş yapılmaması önerilir.

Zararlı program olabilir:

Girmek istediğiniz site birçok zararlı program içerebilir. Bu durum bilgisayarınızı olumsuz şekilde etkilemekle kalmayıp bilgisayarınızda kalıcı hasarlar bırakabilir.

Chrome’nin bu uyarıları belki de hayat kurtarıcı uyarılar olabilir. Bilgisayarınızdaki kişisel bilgilerinizin kimlik avcılarının eline geçmesi durumunda olumsuz yönde etkilenebilir ve olumsuz yönde etkilenebilir ve büyük zararlar alabilirsiniz. Bu yüzden bu uyarıları dikkate almanız önem ve rica olunur. Chrome’nin bu özelliği güvenlik açısından çok iyi durumda olduğu için Chrome kullanmanız tavsiye edilir. Chrome günden güne kendini geliştirmekte ve ne kadar hassas davrandığını sizlerde görmektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/