HitmanPro

HitmanPro diğer güvenlik yazılımları gibi sisteminizde sürekli bir güvenlik sağlamaz. Hitman Pro kendi sunucularındaki Cloud’u kullanarak, bilgisayarda bulunan zararlı yazılımları yer yer yapacağınız taramalarda, davranışsal olarak yani sezgisel yolla tespit eder, internete bağlanıp kendi cloud sunucusunda da gerekli veri alışverişi ile neticede bilgisayarınızdan kaldırmanızı sağlar. Bu durumda sistemde Hitman Pro olsun başka bir güvenlik yazılımı olmasın demek yanlış olur. O yüzden Hitman Pro virüs bulaştığına inandığınız bilgisayarla mücadele etmeye giderken yanınızda olması gereken bir araçtır.

Tarama mantığı ise şuna dayanır: bir zararlının sistemde tam olarak etkin olabilmesi için çalıştırılabilir özellikte olması gereklidir bu yüzden tarama yaparken çalıştırılabilir özellikteki ya da çalıştırılabilir dosyaların erişebileceği ve ilişkili olduğu dll, serverler, sürücüler, sys vs.. uzantılı dosyaları tarar. Yani basit bir jpg dosyasını taramaz.

Bilgisayar tarandıktan ve dosyaların parmak izleri cloud’a gönderildikten sonra size 3 şekilde geri dönülür, dosya sağlam, dosya zararlı ya da bilinmeyen dosya, eğer bilinmeyen bir dosya tespit edilirse bu dosya hitman pro’nun ortaklarına gönderilerek yazılımlarca taratılır ve size geri dönüş yapılır.

Hitman Pro ile tarama yapmak ücretsizdir ancak kaldırma işlemi için lisans satın almanız gerekiyor. Ancak Hitman Pro’nun kendi sitesinde dahi belirttiği birşey var eğer bilgisayarınızda bir güvenlik yazılımı varsa hitman pro ile zaman zaman yapacağınız taramalar ile güvenliğinizi test edebilirsiniz. Yani hitman pro’yu lisansınız yok diye kaldırmanıza gerek yok ama bunun yanında iki durumdan bahsedeyim. Öncelikle hitman pro size bilgisayara kurduktan sonra 1 aylık hem tarama hem de bulunan zararlıları kaldırma için lisans sağlıyor. 1 ay sonra ise sadece tarama işlemini kullanabilirsiniz. Kısaca 1 aylık deneme sürümü yanında diyebiliriz.

HitmanPro, Windowsa ait dosyayı kaldırırda bilgisayarım açılmazsa mı diye korkmayın çünkü bu konuda dijital imzalara vs.. bakıyorlar ve kendilerine güvenilir açıklamaları var.

Peki bu ve bunun gibi tarama yapmak için internete bağlantı gerektiren yazılımlarla nasıl tarama yapmak gerekir? Öncelikle zararlı yazılımların köşeye sıkıştıklarında kaçıp saklandıkları windowsun geri yükleme özelliği kapatılır.

1-)Bilgisayar yeniden başlatılır.
2-)Bilgisayar yeniden başlarken F8 tuşuna basılır ve İnternet bağlantısı olan Güvenli mod seçilir.
3-)Hitman Pro çalıştırılır, gerekli tarama ve zararlı yazılım kaldırma bu esnada yapılır.

Hitman pro sadece tarama için de olsa mutlaka ve mutlaka bilgisayarınızda bulunması gereken bir yazılımdır.

HitmanPro’yu bilgisayarınıza indirip kurmanız için detaylı ve resimli anlatımlı bir yazı hazırladık. HitmanPro indirmek için tıklayın.

Yazı alıntıdır. http://www.langturk.com/hitman-pro-guvenlik-yazilimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/