Websitede Virüs Taraması Nasıl Yapılır

İnternet aracılığı ile kullanıcılarına hizmet sunmak ya da e-ticaret yapmak isteyen kullanıcıların zorlu maratonlardan geçmesi gerekmektedir. Burada en büyük zorluk ise internet sitesinin hazırlanması ve devamında da güvenli bir şekilde hizmet sunmasının sağlanmasıdır. Günümüzde birçok internet sitesinde virüslü içerikler bulunmakta ve kullanıcılar da bu sitelere giriş yaptıklarında bu virüslerden etkilenmektedirler. Virüslerden en etkilenilen yerler ise film ya da müzik indirme siteleridir. Eğer bu tarz siteler ile ilgiliyseniz ya da bu tarz bir siteniz varsa web sitesi virüs taraması yapmanız gerekmektedir. Bu yöntemi çok farklı yollar ile yapabilirsiniz. En etkili ve kalıcı yöntemi ise bilgisayarınıza yükleyeceğiniz orijinal virüs yazılımlarıdır.

İnternet Siteleriniz İçin Etkili Virüs Programları Kullanın

Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz virüs programları sayesinde kötü amaçlı yazılımları ve bunlar gibi kırka yakın  zararlı içerikleri tespit ederek virüslerden bilgisayarınızı koruyabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken şey oldukça basittir. Bilgisayarınız için en etkili anti virüs programını kullanmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızda yüklü olan bu anti virüs programı sayesinde otomatik olarak ziyaret yaptığınız internet siteleri taranacaktır ve sakıncalı bulunan internet siteleri bu programlar sayesinde engellenecektir. Bilindiği üzere internet siteleri üzerinden kişilerin hem bilgisayarlarına hem de internet ağlarına belirli virüsler bulaşmaktadır. Bu virüsler de kişilerin hesaplarına eriştikleri şifrelerin tespitini ya da bilgisayarlarında bulunan verilere ulaşılmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı kullanacağınız anti virüs programları oldukça etkili olacaktır.

Kullanacağınız virüs programları sayesinde bilgisayarınızı kalıcı olarak koruyabileceksiniz. İnternet üzerinden yayılan bu virüsler ile sizlerin özel bilgilerine ulaşmak isteyen kişiler hazırladıkları trojanlar sayesinde sizlerin kredi kartı bilgilerine kadar ulaşmaktadırlar. Bundan dolayı oldukça dikkatli olmalısınız. Anti virüs programlarının genelinde siteler üzerinden virüs taraması yapılabilmektedir. Sizlerin yapması gereken tek şey vardır. O da, internet tarayıcı ayarlarınızdan uzantılar kısmına bu virüs programını eklemeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından ziyaret ettiğiniz her web sitesi taraması otomatik olarak yapılacaktır. Yapılan taramalarla birlikte virüsler keşfedilirse bu virüslerin bilgisayarınıza bulaşması engellenecektir ve sizlerin de bu siteye erişimi program yüklü olduğu sürece önlenecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/