Windows 10 Dosya Şifreleme

Sizler de belgelerinizi özel dosyalarınızı şifrelemek mi istiyorsunuz? Fakat bunun nasıl yapıldığı bilmiyor musunuz? İşte size kolaylık sağlayacak yöntemlerle sizler de rahatlıkla bu işlemleri yapabilir istediğiniz gibi şifreleyebilirsiniz En kolay şekilde anlayabileceğiniz şekilde sizlere bu yöntemi anlatabiliriz. İlk olarak şifrelemek istediğiniz dosyanızı belgelerinizi ya da klasörlerimizi sağ tıklayarak özellikleri seçin daha sonra genel sekmeyi ve ardından gelişmişi tıklayın. Verinizi korumak için içeriğe şifrele onay kutusunu işaretleyin. Tamamı tıklayın ardından tekrar tamamı tıklayın.

Dosyanızın şifresini çözmek için şifresini çözmek istediğiniz klasörünüzün ya da dosyanızın üstene gelerek sağ tıklayın. Ve oradan özellikleri seçerek daha sonra genel sekmeyi ve ardından gelişmişi tıklayın. Veriyi korumak için içeriğe şifrele onay kutusunu temizlemeniz lazım daha sonra tamamı tıklayarak ve daha sonra tekrar tamamı tıklayarak işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız. Oldukça basit olan bu yöntemle sizler de rahatlıkla dosya şifreleme ve dosya şifresiniz çözme özelliklerin kolayca öğrenmiş olacaksınız.  Ayrıca sizlere çok önemli bir notta da bulunabiliriz. İlk kez yapacağınız dosya şifreleme sertifikası otomatik olarak oluşmaktadır. Ayrıca şifreleme sertifikanızı yedeklemeniz gerekmektedir.  Sertifikanız veya anahtarınız zara görürse herhangi bir şey meydana gelirse yedeğiniz yoksa bu dosyayı kullanamazsınız.

Daha fazla bilgiye daha ayrıntılara ulaşmak için de şifreleme dosyalama sisteminden sertifikasını yedekleme işlemine bakarak da oradan da gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. En kolay yöntemlerle rahatlıkla bulabileceğiniz rahatlıkla dosyalarınızı salkıyabileceğiniz bu yöntemle siz de artık Windows 10 dosya şifreleme işlemini rahatlıkla öğrenmiş bulunmaktasınız. En kolay yöntemlerle ifade edilen bu sistem sayesinde her türlü işlemi en kısa sürede gerçekleştirebilir en kolay yolu bulabilirsiniz. Hemen siteyi takip ederek en kolay yola ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://humblerise.com/